Patery i Talerze

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6Patera- Odcienie zieleni / Sprzedane- zamów podobny

Niewielka patera wykonana ręcznie z ciemnej gliny na kształt liścia i pokryta szliwem zielonym efektowym w różnych odcieniach i o różnym nasyceniu. Spod szkliwa widać delikatne liściaste żyłki, a miejscami subtelnie prześwituje ciemna glina. Listek może służyć jako ozdobny talerzyk na słodkości, orzeszki.

Szerokość: 16-18cm, wysokość: 3,5cm

55 zł.

Czerwona nieregularna patera / Sprzedane- zamów podobny

Ciekawa patera o nieregularnym kształcie wykonana została ręcznie z jasnej gliny i pokryta pięknym szkliwem w kolorze głębokiej czerwieni. Szkliwo jest gładkie w dotyku, delikatnie połyskuje i tworzy różne wzory- spływa po ściankach, tworzy mniejsze i większe "plamki".

Patera doskonała na ciasto i inne przysmaki.

Długość: 30cm
Szerokość:15-17,5cm
Wysokość: 1,5-4cm

120 zł.

Czerń i biel / Sprzedane- zamów podobny

Niezwykła patera z koronkowym wzorem wykonana została ręcznie z jasnej gliny. Zagłębienia wzoru pokryte zostały czarnym szkliwem, które tworzy kontrast z bielą gliny. Patera świetnie nadaje się na owoce, słodkie przekąski.

Wysokość: 1,4cm, średnica: 27cm

80 zł.

Delikatne zielone listki / Sprzedane- zamów podobny

Talerz wykonany został ręcznie z jasnej gliny i ozdobiony delikatnymi zielonymi listkami. Pokryty szkliwem transparentnym nadaje się do kontaktu z żywnością. Owoce będą prezentowały się na nim naprawdę smakowicie:) Spód talerza również pokryty szkliwem.

Średnica: 27cm, wysokość: 1,5cm

80 zł.

Czerwona patera / Sprzedane- zamów podobny

Trójkątna patera wykonana została ręcznie z jasnej gliny i pokryta czerwonym szkliwem. Można na niej podawać owoce, przekąski, ciasteczka. Może służyć również jako podstawka pod duże świece. Możliwe jest wykonie trójkątnych talerzyków do ciasta w tym samym kolorze lub wykonanie takiej patery na zamówienie w dowolnym kolorze.

Będzie to doskonała patera na ciasto i inne smakołyki lub bardzo dekoracyjna podstawka pod świece.

Długość boku: ok. 24cm, wysokość: 2,5 - 5cm (w tym móżki ok. 1cm.)

80 zł.

Liściaste szarości- mała / Sprzedane- zamów podobny

Piękna niewielka patera w kształcie liścia wykonana została ręcznie z jasnej gliny i pokryta czarnym szkliwem, które wniknęło w zagłębienia tworząc siateczkę żyłek. W zagłębieniach kolor czarny jest intensywny i błyszczący, a na płaskich powierzchniach przybiera on odcienie szarości. Patera sama w sobie może być ozdobą każdego wnętrza, jednak jest również doskonała na owoce, przekąski. Może służyć również jako podstawka na drobiazgi, np. klucze lub biżuterię. Czyścić wilgotną szmatką. Dostępne są również większe patery tego wzoru.

Wysokość: 2-6,5cm, długość: 21cm, szerokość: 19cm

80 zł.

Liściaste szarości- średnia / Sprzedane- zamów podobny

Piękna masywna patera średniej wielkości w kształcie liścia wykonana została ręcznie z jasnej gliny i pokryta czarnym szkliwem, które wniknęło w zagłębienia tworząc siateczkę żyłek. W zagłębieniach kolor czarny jest intensywny i błyszczący, a na płaskich powierzchniach przybiera on odcienie szarości. Patera sama w sobie może być ozdobą każdego wnętrza, jednak jest również doskonała na owoce, przekąski. Może służyć również jako podstawka na drobiazgi, np. klucze lub biżuterię. Czyścić wilgotną szmatką. Dostępna jest też mniejsza i większa patera tego wzoru.

Wysokość: 3-7cm, długość: 26cm, szerokość: 24,5cm

100 zł.

Liściaste brązy- średnia / Sprzedane- zamów podobny

Niewielka patera w kształcie liścia wykonana została z jasnej gliny i pokryta brązowym szkliwem o różnej intensywności- od koloru czekoladowego w zagłębieniach aż po kolor piaskowy. W spód listka wtarte także brązowe szkliwo. Listek doskonały na przekąski (np. orzeszki, precelki), jak i na różnego rodzaju drobiazgi (klucze, biżuterię). Może służyć także jako podstawka pod świeczkę. Czyścić wilgotną szmatką.

Wysokość: 2-5,5cm, długość:23cm, szerokość: 21cm

100 zł.

W szarościach / Sprzedane- zamów podobny

Kwadratowa patera wykonana ręcznie z jasnej gliny ozdobiona wyrazistym wzorem, który utrzymany jest w odcieniach szarości. Patera pokryta transparentnym szkliwem. Można na niej podawać owoce, ciasto i inne słodkości.

Długość boku: 25cm, wysokość: 2,5cm.

80 zł.

Czekoladowe fale z nutką czerwieni / Sprzedane- zamów podobny

Patera/misa wykonana została z brązowej gliny i pokryta czerwonym szkliwem efektowym. Ładnie widoczne są siatki żyłek liścia, w kolorze czerwonym oraz niebieskawym. Listek może być stosowany jako patera na ciastka lub owoce. Może być to również większy świecznik lub podstawka na drobiazgi.

Wysokość: 5,5-8cm , długość: 27cm, szerokość: 23cm

100 zł.

Kamienie Marsa / Sprzedane- zamów podobny

Średniej wielkości patera z dekoracyjne wywiniętymi rogami wykonana została ręcznie z jasnej gliny. Spód pokryty został szkliwem w kolorze ciemnej głębokiej zieleni, które przebarwia się miejscami ukazując jasną glinę. Górę patery pokrywa szkliwo o nazwie_ Kamienie Marsa. Jego intensywna głęboka czerwień usiana jest czarnymi, zielonymi i niebieskimi plamkami.

Wysokość: 4cm, długość/szerokość: 22cm

80 zł.

Patera- Czerwona siateczka / Sprzedane- zamów podobny

Duża patera w kształcie liścia. Wykonana ręcznie z brązowej gliny i pokryta czerwonym szkliwem, które pięknie wniknęło o zagłębienia liścia tworząc siatkę czerwonych żyłek. Intensywnie czerwone szkliwo pieknie kontrastuje z brązową gliną. Ładnie (i smakowicie) prezentować się na niej będą zarówno owoce, jak i orzechy lub słodkie co nieco:) Pięknie przyozdobi każde wnętrze.

Długość: 28cm, szerokość: 28cm, wysokość: 7,5cm

100 zł.

Przepastne niebieskości / Sprzedane- zamów podobny

Talerz wykonany został ręcznie z jasnej gliny i pokryty efektownym szkliwem, które osiąga piękne kolory- srebrny, czarny, niebieski, zielony, stalowo-niebieski.

Doskonały na owoce, słodycze i inne przysmaki.

Istnieje możliwość zamówienia talerzyków deserowych do kompletu.

Długość boku: ok. 24cm

80 zł.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Copyright © 2010 Arven